Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Bana Dair

Bana Dair

ANASAYFA Bana Dair
Benim bir derdim var: İnsanların ve kurumların olumlu değişimine katkıda bulunmak, hedeflerini netleştirmek ve onlara fener olmak. Çizgi Yönetici ve Takım Koçu (PCC), Eğitmen, Danışman, Konuşmacı, Duygusal Zeka ve Mikro İfadeler-Beden Dili Uzmanı olarak çalışıyorum.

2013 yılında “Hayatın Ritmi” Danışmanlık, Koçluk ve Eğitim şirketini kurdum. Bugün “Hayatın Ritmi” dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu, ICF iş ortağı Six Seconds'ın; dünya çapındaki organizasyonlarda binlerce lider ve çalışan için eğitim, koçluk, danışmanlık ve organizasyonel araştırma hizmetleri sağlayan CMOE'nin (Center for Management and Organization Effectiveness);  ICF – ACTP (International Coaching Federation – Approved Coach Training Program), EMCC- EQA Practitioner (European Mentoring & Coaching Council – European Quality Award ) ve IASTI (International Alliance of Solution-Focused Teaching Institute) tarafından akredite edilmiş koçluk okulu olan Solutions Academy'nin Türkiye partneridir.
2.200 saat koçluk, 75 saat konuşma, 3.500 saat eğitim ve 1.400 saat danışmanlık yaptım. Öğrenmeyi, öğrendiklerimle insanlara ve kurumlara katkıda bulunmayı seviyorum, çalışmalarımla fark yaratmak amacım. Ülkemizin ve dünyanın öncü kurumlarına eğitim veriyor; koçluk, danışmanlık yapıyor; ulusal ve uluslararası organizasyonlarda konuşmalar yapıyorum. Bu sayede amacımı gerçekleştiriyorum.
ODTÜ İşletme mezunuyum. 12 yıllık yöneticilik, 4 yıllık girişimcilik deneyimim oldu. Ardından koçluk ile tanıştım ve Adler Koçluk Okulu'ndan mezun oldum. 2008 yılından beri ilgilendiğim duygusal zeka konusunda araştırmalarım 2015 yılında beni Six Seconds ile tanıştırdı. Yoğun sertifika programlarına katılarak Duygusal Zeka alanında ileri düzey eğitmen olmayı başardım. 2020 Yılında CMOE eğitimleri ile tanıştım ve yoğun bir süreç sonrası CMOE eğitmeni oldum. Son olarak da 2021 yılında Solutions Academy Sertifikalı Koçluk Programlarının Türkiye Lideri oldum.
Amaçlarıma doğru özen ve kararlılıkla yol aldım. Hayatımda beni tanımlayan değerler güvenilirlik, sorumluluk, özen, çalışkanlık, adalet, saygınlık, duyarlılık, yenilikçilik, öğrenme ve kararlılıktır. Amaçlarıma doğru giden yolda değerlerim her zaman ışığım oldu. 
YAPSAM DEDİĞİNİZ ŞEYLER İÇİN... BUGÜN TAM ZAMANI!
Duygusal Zeka Yolculuğum
Duygusal Zeka Yolculuğum Çizgi “Duygusal Zeka ile puzzle parçaları yerini buldu.”

Gilan Mücevherat'ta çalıştığım yıllardı. Koordinatör pozisyonunda tüm mağazaların yönetiminden sorumluydum. Değerli bir taşa önemli miktarda yatırım yapılmasının rasyonel ve duygusal nedenlerini anlamaya çalışırken duygusal zeka kavramı ile karşılaştım. Araştırarak, okuyarak ve eğitimlere katılarak başlayan yolculuğumda derinleşmek için araştırma yaparken “Duygusal zeka duygularla akıllı olmaktır.” sözü beni Six Seconds ile tanıştırdı. Dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonu Six Seconds'ın yoğun sertifika programlarına katılarak ileri düzey eğitmen olmayı başardım. Six Seconds Envanterleri Değerlendirici Sertifikasyon Programını 3 yıl başarıyla yürüttüm. Eğitim, koçluk ve danışmanlıklarımda duygusal zeka model, araç ve envanterleri ile etkili sonuçlar alıyorum. Duygusal zeka yetkinlikleri ile kararlarımızın etkinliği, diğer insanları etkileme becerimiz, ilişkilerimiz, sağlığımızı, dengemiz, tatmin ve başarılı hissetmemiz %55 oranında ilişkilidir. Üretken, verimli ve mutlu olmak duygusal zeka gelişimi ile mümkün!
“Amaç; duygu ve düşünceleri daha etkili sonuçlar üretmek için bütünleştirmek.” Duygusal Zeka hayatı nasıl algıladığımız, nasıl hedefler belirlediğimiz ve nasıl seçimler yaptığımız ile ilgilidir. Çünkü “Duygular insanları, insanlar da performansı harekete geçirir.” Duygusal Zeka herkes için… Çocuklardan yetişkinlere, liderlerden şirketlere, anne-babalara ve öğretmenlere hepimiz için. Anlamak, seçmek ve harekete geçmek için. Ben de Six Seconds'ın model ve araçlarını Duygusal Zeka, iletişim, takım oluşturma ve geliştirme, liderlik eğitimlerinde ve koçluklarında kullanıyorum.

Duygusal Zeka videomu izlemek için tıklayın.
Söylenmeyeni Anlamak Çizgi İnsanları daha iyi anlamak ve daha etkili iletişim kurmak için anlatılanlardan daha fazlasına ihtiyaç duydum. Mikro ifadeler ve beden dili eğitimi almaya karar verdim. Söylediklerimizin ve söylemediklerimizin arkasında önemli anlamlar olabiliyor.
Söylenmeyeni Anlamak
İletişimde olduğum insanların yüz ifadeleri, beden dilleri ve ses tonları bana kendileri ile ilgili önemli bilgiler veriyor. Bu bilgilere merakla yaklaşır özenli bir şekilde derinini anlamaya çalışırım. Bu daha etkin bir iletişim kurmamı sağlar. Duygu ve düşüncelerimizi aktarabildiğimizde nasıl mutlu olduğumuzu düşünün. İlişkilerimizi güçlendiren bağın sırrı burada yatıyor. Hayatımda sağlam ilişkiler kurmamdaki önemli güç insanları anlamak için bilinçli, samimi ve özenli yaklaşımımdır. Bu esasen güven inşa etmenin yapı taşlarından ve hayattaki en değerli erdemlerden biridir.

Bugün koçluk, danışmanlık, eğitim çalışmalarımda mikro ifadeler ve beden dili uzmanlığımdan faydalanıyorum. Bildiklerim karşımdakine kendi gerçekliğini buldurmam için de büyük kaynak oluyor! Mikro ifadeleri ve Beden Dili'ni bilmek bir yandan da öngörüyü geliştiriyor, olumsuz sonuçlar doğuracak durumları önceden görmeyi ve tedbir almayı destekliyor.

Söylenmeyeni Anlamak videomu izlemek için tıklayın.
Özgeçmişim
Özgeçmişim Çizgi Üretmek, çalışmak, katkıda bulunan olmak her zaman değerli oldu benim için.

1972'de, öğretmen bir anne ve babanın çocuğu olarak Adapazarı'nda dünyaya geldim. Kitap okumayı, satranç oynamayı, düşünmeyi ve birlikte değerlendirme yapmayı, sorgulamayı çok küçük yaşlarda ailemden öğrendim. Ailemin her ferdinden, her öğretmenimden, her arkadaşımdan birer iz taşıyorum. Kocaeli Anadolu Lisesi'nde okudum. Lisede bir konuşma yarışması düzenlendi ve Edebiyat öğretmenim beni yarışmacı değil jüri üyesi yaptı. Bu beni çok gururlandırdı. Üniversitede işletme okumak istediğime karar verdim. ODTÜ'yü kazanmak amacımdı. Sonunda amacıma ulaştım, İlk 200'e girerek ODTÜ İşletme'yi kazandım… Öğrenimim boyunca sosyal olmayı da sürdürdüm. Uluslararası gençlik, dağcılık ve dans tiyatrosu topluluklarında görev aldım. İlkokul yıllarımda başlayan sunuculuk ve müzakere takım liderliği üniversite yıllarımda da devam etti. Bu deneyimler konuşmacı ve eğitmen olmamda önemli yetkinlikler kazandırdı.
"Değerlerim, amaçlarım gerçek gücüm…" Aile en önemli değerlerimden biri… Beni güçlendiren, hayata bağlayan bir unsur. Onlar yanımda oldukları için çok mutluyum. Dokunduğum insanların mutluluklarına da katkıda bulunmak amacıyla koçluklarımda, eğitimlerimde, danışmanlıklarımda yöneticilerin, şirketlerin ve çalışanların daha üretken, verimli ve mutlu bir gelecek oluşturmalarına destek oluyorum.

Özgeçmişim için tıklayın.
Farklı Deneyimlerim Çizgi Farklı kültürleri yaşamak, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak kadar farklı deneyimler kazanmayı da seviyorum. Tango, sirtaki ve at binmenin hayatımdaki yerleri ayrı. Özgürlüğün, iletişimin, huzurlu olmanın, coşkunun simgeleri.Tango “Dans ettiğimiz gibi yaşadığımız, yaşadığımız gibi dans ettiğimiz bir var olma biçimi"! 
Farklı Deneyimlerim
25 yıldır Tango ve Sirtaki dansı yapıyorum. Aynı zamanda, Tango ve Sirtaki danslarını eğitimlerimde kullanıyorum. ICF onaylı, CCE belgeli “Tango ve Koçluk” eğitimini John Leary Joyce ile birlikte hazırladık ve yürüttük. Bu eğitim katılımcılar tarafından çok beğenildi. Ülkemiz dışında da Londra ve Budapeşte'de bu eğitimi gerçekleştirdik. 

At binmenin bana kazandırdığı yetkinlikleri özellikle eğitim, koçluk ve konuşmalarımda kullanıyorum. Ata binmenin benim için özel bir yeri var. Bir canlı ile yol arkadaşlığı yapmak enerjilerimizle iletişim kurmak müthiş bir duygu. Yönlendirirken duyarlı olmak, net iletişim kurmak gibi yetkinliklerimi artıran çok güzel bir spor.
Üyelikler
ODTÜ Mezunlar Derneği
ICF
EMCC
Tegep
Peryön
E-BÜLTEN Eğitimlerimden, yeni yazılarımdan, çalışmalarımdan haberdar olmak için E-Bültenime kayıt olun...