Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
IcsayfaBanner

Danışman

ANASAYFA Danışman
Çalıştığım firmaların, hedeflerine doğru yol alırlarken ihtiyaç duydukları yol haritasını beraber çizdikleri güvenilir bir danışmanım.
Çalıştığım firmaların, hedeflerine doğru yol alırlarken ihtiyaç duydukları yol haritasını beraber çizdikleri güvenilir bir danışmanım. “Danışmanlık” tıpkı dekatlon gibidir ve pek çok farklı uzmanlık alanını içinde barındırır. Şirketin kültürünü içselleştirmeyi ve analiz yeteneği gerektirir. Birikiminizi anlamlı sonuçlar için paylaşırken koçluk yapmanız da gerekir, eğitmen olmanız da…
Bütünü görerek işe başlarım, ana fikri oluşturmayı hedefler ve onlarla birlikte yol alırım. Uluslararası alanda kabul görmüş Yaşamsal Veriler (Vital Signs) Modeli ile çalışıyorum Danışmanlık; dayanıklılık gerektirir. Paylaşmayı bilen insanların işidir danışmanlık. Ayrıca bunu yüksek perdeden “ben bilirim” yaklaşımı yerine firmaların kendi bildiklerini açığa çıkaracak doğru soruları sorarak yapmayı tercih ederim.
Bütünü görerek işe başlarım, ana fikri oluşturmayı hedefler ve onlarla birlikte yol alırım.
Danışmanlık çalışmalarımda dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonu Six Seconds'ın, dünya çapındaki organizasyonlarda binlerce lider ve çalışan için eğitim, koçluk, danışmanlık ve organizasyonel araştırma hizmetleri sunan CMOE'nin (Center for Management and Organization Effectiveness)'nin çözümlerinden yararlanıyorum.
Davet DANIŞMAN DAVETİ İÇİN...
Danışmanlığım Hakkında Yorumlar... Alt çizgi
A.O. Smith Türkiye olarak Erdem Ercan ile yaklaşık 3 yıldır çalışıyoruz. Danışmanlık ve koçluk hizmeti alıyoruz kendisinden. Şirket içi organizasyonlarımızdan personel verimliliğine, planlamalarımızdan zaman yönetimimize, pek çok konuda şirketimize, liderlerimize ve çalışanlarımıza destek oluyor. Erdem Ercan'ın danışmanlığında bireysel ve kurumsal olarak önemli adımlar attık. Erdem Ercan'ın şirketimize ve çalışanlarımıza bilgisi, deneyimi, yaratıcılığı, yetenekleri ile büyük katkısı olduğunu söylemeliyim. Kişisel olarak da kendisini tanıdığım ve çalıştığım için çok mutluyum. 
A.O. Smith Türkiye olarak Erdem Ercan ile yaklaşık 3 yıldır çalışıyoruz. Danışmanlık ve koçluk hizmeti alıyoruz kendisinden. Şirket içi organizasyonlarımızdan personel verimliliğine, planlamalarımızdan zaman yönetimimize, pek çok konuda şirketimize, liderlerimize ve çalışanlarımıza destek oluyor. Erdem Ercan'ın danışmanlığında bireysel ve kurumsal olarak önemli adımlar attık. Erdem Ercan'ın şirketimize ve çalışanlarımıza bilgisi, deneyimi, yaratıcılığı, yetenekleri ile büyük katkısı olduğunu söylemeliyim. Kişisel olarak da kendisini tanıdığım ve çalıştığım için çok mutluyum.  SERKAN BOYNUKALIN Genel Müdür - A.O. Smith Türkiye
BENİ ANLATTILAR
Kurumsal Dönüşüm Süreci:
Kurumsal Dönüşüm Süreci: Şirketler başarı hikâyelerinin ilk adımını Kurumsal Dönüşümü gerçekleştirmekle atabilirler. Her şirketin kurumsal dönüşüm ihtiyacı özeldir, yaratıcı süreç ve kapsamlı hizmet gerektirir. Doğru bir kurumsal dönüşüm için şirket amaçları, hedefleri, değerleri, kurum kültürü çok önemlidir.
Şirketler, varlıklarını devam ettirebilmek, sürdürülebilir bir gelecek kurmak, farklarını ortaya koyabilmek, rekabet edebilmek, değişime uyum sağlayabilmek, kurum kültürünü oluşturmak, bütün süreçlerde verimliliği ve kaliteyi arttırabilmek, çalışanların ve müşterilerinin bağlılığını sağlayabilmek gibi pek çok konuda amaçlarına ulaşmak için kurumsal dönüşüme ihtiyaç duyarlar.
Kurumsal Dönüşüm Süreci:
Kurumsal Değişim Süreci
 • Bilimsel envanterler, birebir görüşmeler ve vaka çalışmaları ile mevcut durum analizi
 • Analizler ışığında hedef ve stratejiler paralelinde ihtiyaç tespiti
 • Hedeflenen sonucun netleştirilmesi
 • Dönüşüm için şirkete özel yol haritası oluşturulması
 • Danışmanlık, eğitim ve koçluk ihtiyaçlarının planlanması
 • Projelerin ve uygulama alanlarının belirlenmesi
 • Uygulamalar yürütülürken gözlemlerin ve gerekirse revizelerin yapılması
 • Sürecin planlamalarla takip edilmesi
Yönetsel Projeler:
Yönetsel Projeler: Şirketlerin istikrarlı gelişim kaynağı. Yönetsel Projeler şirketlerin nelere ihtiyaçları olduğunu tespit edip, sonrasında neler yapılması gerektiğine dair bir yol haritası oluşturmaktır.
Şirket yönetimlerinin amaçlarına ve gelecek hedeflediklerine ulaşmaları; istikrarlı şekilde gelişmelerine bağlıdır. Şirketlerin daha verimli çalışması, kalkınması, rekabet gücünü arttırması, riskleri yönetebilmesi, değişimlerden faydalanması gibi pek çok konuda Yönetsel Projeler kaynak olarak kullanılabilir. Yönetsel Projeler:
Yönetsel Projeler Süreci
 • Vizyon-Misyon-Strateji oluşturma
 • Organizasyonel yapı dönüşümü
 • Çalışan bağlılığı
 • Yön ve hedeflerin netleştirilmesi
 • Temel stratejilerin belirlenmesi ve uygun planlamaların yapılması
 • Ekiplerin etkin katılımının ve sahiplenmesinin sağlanarak sürecin yürütülmesi
 • Kurum içindeki iletişim güçlendirilerek çalışanlar ve müşteriler için güven artışı sağlanması
 • Sürdürülebilir performans artışı ve kurum kültürü yaratmak için aksiyon planlaması
 • Uygulamaların yapılması
 • Sonuçlar değerlendirilmesi
Çalışan Bağlılığı:
Çalışan Bağlılığı: Çalışan bağlılığı şirketlerde sadık müşteriler, iyi performans gibi daha iyi sonuçlar yaratır. Çalışan bağlılığı sadece çalışanların şirket içindeki devamlılığının sağlanmasını değil çalışanların kendi değer ve hedefleri ile şirketin değer ve hedeflerine uyumlu olmasını, çalışanın performansını ve şirkete katkısını da içerir.
Çalışanların bağlılığı verimlilik, ürün ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyeti gibi şirketin performansını doğrudan etkileyen temel konulardan biridir. Çalışan bağlılığı, bir şirketin büyümesinin ve başarısının günümüzde olmazsa olmazı. Çalışan bağlılığını oluşturmada ve artırmada liderlere iş düşmektedir. Çalışan Bağlılığı Danışmanlığı bu süreci liderle birlikte yürütür.

Çalışan Bağlılığı:
Çalışan Bağlılığı Süreci
 • Çalışan bağlılığı ölçümlenmesi için durum analizi yapılması
 • Aksiyon planı oluşturulması
 • Eğitim, koçluk, mentorluk, danışmanlık süreçlerinin planlanması.
 • Sürecin sürdürülmesi
 • Sürecin ve sonucunun raporlanması


Çalışan Bağlılığı:
E-BÜLTEN Eğitimlerimden, yeni yazılarımdan, çalışmalarımdan haberdar olmak için E-Bültenime kayıt olun...