Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Koç

Koç

ANASAYFA Koç
Bireylerin hedefledikleri sonuçları elde etmelerini sağlamak, tarifsiz bir ödül!
Bireylerin hedefledikleri sonuçları elde etmelerini sağlamak, tarifsiz bir ödül! Her insanın bir bütün, eşsiz ve yetenekli olduğunu biliyorum. Benim için koçluk, danışanlarıma “doğru anda doğru soruları” sormak ve onların kendi yaşamlarını daha üretken, daha etkili, daha verimli, daha mutlu kılmaları için içlerindeki bilgeliği ortaya çıkarmalarına destek olmaktır.

İlk koçluk eğitimimi Adler koçluk okulundan aldım. Bunu daha pek çok eğitim izledi. Academy of Executive Coaching'in kurucusu John Leary Joyce ile onun derinliği olan Gestalt Koçluk ekolünde de çalışarak koçluk bilgi ve araçlarımı arttırdım. Çözüm Odağı'nı doğrudan kurucuları olan Insoo Kim Berg ve Steve de Shazer'dan öğrenen Solutions Academy' nin kurucusu Kirsten Dierolf' un yaklaşımını ve mentorluğunu alarak koçluğumu derinleştirdim. Yöneticilere ve takımlara 2.200 saatin üzerinde koçluk yaptım. Öğrenmenin ve deneyimlemenin sihirli gücünden faydalanmayı sürdüreceğim.
Koçluk; danışan şirket veya bireylerin istedikleri sonuçları yaratabilmeleri için kendi özgün güçlü yönlerini ortaya çıkarmalarını ve yeteneklerini kullanmalarını sağlamaktır.
Odağımla anda kalarak danışanlarımı dinliyorum...
Odağımla anda kalarak danışanlarımı dinliyorum... Benim için koçluk anda dans etmek gibi… Danışanın; farkındalığını arttırarak seçeneklerini geliştirmek ve kişinin kendine olan güvenini yükselterek değişim yaratmak için her seansta odaklanmak ve “anda kalmak” güçlü yeteneklerimden birisi. Bu yeteneğim beni gururlandıran ICF tarafından onaylı CCE belgeli “Tango & Coaching Eğitimi”ni John Leary Joyce ile birlikte hazırlamamıza katkıda bulundu. Katılımcıların övgüyle geri bildirim verdiği bu eğitimi İstanbul dışında, Londra ve Budapeşte de verdik.
Davet KOÇLUK DAVETİ İÇİN...
Duyguların insanları harekete geçirdiğini biliyorum. Koçluk sırasında, danışanların duygularının nabzını tutmaya özen gösteriyorum. Önce danışanı dinleyerek, anlattıklarını olduğu gibi kabul ederek işe başlıyorum. Duygusal Zeka yetkinliklerim Mikro İfade Uzmanlığımla bir araya gelince karşımdakinin asıl aradığını bulma yolculuğuna ortak olmam kolaylaşıyor. Hedefim, koçluk yaptığım kişilere “istediğimi yapabilecek kadar güçlü hissediyorum ve yapabilirim.” duygusunu hissettirebilmek.
Duyguların insanları harekete geçirdiğini biliyorum. Koçluk sırasında, danışanların duygularının nabzını tutmaya özen gösteriyorum.
Profesyonel Koçluğun etik çerçevesi net; değerli ve sorumluluk isteyen bir iş. Bu sorumluluğun özünde danışanla “güven” ilişkisi kurmak ve geliştirmek var. Koçluk yaptığım kişilerden birçoğunun, benimle paylaştıklarını, en yakınlarına bile açıklamadıklarını ifade ettiklerini söylemeleri beni daha iyi bir koç olma yolculuğumda motive ediyor.

Koçluk çalışmalarımda dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonu Six Seconds'ın, dünya çapındaki organizasyonlarda binlerce lider ve çalışan için eğitim, koçluk, danışmanlık ve organizasyonel araştırma hizmetleri sunan CMOE'nin (Center for Management and Organization Effectiveness) ve ICF, EMCC ve IASTI Akredite “Çözüm Odaklı” Koçluk Sertifikasyon programları tasarlayan, geliştiren ve sunan Solutions Academy'nin çözümlerinden faydalanıyorum.
Yöneticinin, liderin karşılaştığı problemleri çözmesi ve fırsatları değerlendirmesi için yanlarında olduğum bir yolculuk.
Yöneticinin, liderin karşılaştığı problemleri çözmesi ve fırsatları değerlendirmesi için yanlarında olduğum bir yolculuk. Farkındalık yaratan, olumlu değişimi destekleyen bir süreç… Çalışma süresince yöneticilerin liderlik kapasitelerinin gelişmesi, yaklaşım ve davranış biçimlerine yönelik farkındalıklarının artması ve kendilerini değerlendirme yetkinliği kazanmaları için çalışırım. Etkin bir lider olma yolculuklarında destek olurum. İlham veren, düşündürücü, yaratıcı bir süreçte envanterler ve destekleyici araçlarla süreci yürütürüm.

Önceliğim liderin durumunu envanter/anket ile değerlendirmek, neye ihtiyaç duyduğunu tespit etmek, hedefini netleştirmek ve gerekli adımları atmasını sağlamaktır. Başlanan noktadan ulaşılan noktaya kadar olan süreci ölçülebilir, sonuçlarıyla somutlanır bir şekilde yürütüyorum. Bir koç olarak bir yöneticinin hayatına olumlu dokunduğumda onunla birlikte bu olumlu değişimden etkilenen çok insan olduğunu biliyorum. Koçluk yolculuğunda en önemli motivasyonum bu olumlu değişimleri duymaktır.
Güçlü takımlar için bireyi yok etmeden, takım yetkinliklerini artırmaya odaklanıyorum.
Güçlü takımlar için bireyi yok etmeden, takım yetkinliklerini artırmaya odaklanıyorum. Takım Koçluğu etkili yetkinliklere sahip olmayı gerektirir: İşe takımdaki bireyleri tanıyarak, takımdaki bireylerin de kendilerini ve takım arkadaşlarını tanımalarını sağlayarak başlarsınız. Ardından takım için çalışmaya geçersiniz. Her şirket verimini artıran güçlü takımları olsun ister. Takım Koçluğu ile üretkenliği ve performansı doğrudan etkileyen güvenli ve destekleyici bir öğrenme ve gelişme ortamı sunarak işe başlarım. Çalışma sürecinde hem kişisel hem de takım performanslarının artması için bilimsel envanterler ve araçlar kullanırım. Böylece daha üretken, daha verimli ve iletişim yetkinliği yüksek takımlar oluşmasına katkıda bulunurum.

Bireylerin ve takımların güçlü yönlerini ön plana çıkarmak, takımın ortak hedefe yönelmesini sağlamak için çalışırım. Takım ruhunu geliştirerek takım üyeleri arasında güven, anlayış, iş birliği, yaratıcılık, zaman yönetimi, problem çözme, risk yönetimi, stres yönetimi, motivasyon gibi becerilerini geliştirmeleri sağlarım.
 

Koçluğum Hakkında Yorumlar... Alt çizgi
Erdem ile tanıştıktan sonra bir koçun bir insanın hayatında nasıl bu kadar önemli bir rol oynayabileceğini anladım. Duygusal zeka kavramları konusundaki uzmanlığının ötesinde, Erdem'i olağanüstü kılan şey, sizi bir insan olarak sadece kelimelerle ne söylediğinizle değil, aynı zamanda nasıl söylediğinizle de anlamaya yönelik derin dikkatidir. Sizin için sağlam bir gelişim süreci sağlamak için parlak kavramları derin ve benzersiz insan anlayışıyla harmanlıyor. Erdem ile tanıştığım ve çalıştığım için çok minnettarım ve ondan öğrendiğim yaklaşımlar ve teknikler ömür boyu bir hediye olarak hep benimle ve nereye gidersem gideyim yolculuğumda beni daha güçlü kılmaya devam ediyor.
Erdem ile tanıştıktan sonra bir koçun bir insanın hayatında nasıl bu kadar önemli bir rol oynayabileceğini anladım. Duygusal zeka kavramları konusundaki uzmanlığının ötesinde, Erdem'i olağanüstü kılan şey, sizi bir insan olarak sadece kelimelerle ne söylediğinizle değil, aynı zamanda nasıl söylediğinizle de anlamaya yönelik derin dikkatidir. Sizin için sağlam bir gelişim süreci sağlamak için parlak kavramları derin ve benzersiz insan anlayışıyla harmanlıyor. Erdem ile tanıştığım ve çalıştığım için çok minnettarım ve ondan öğrendiğim yaklaşımlar ve teknikler ömür boyu bir hediye olarak hep benimle ve nereye gidersem gideyim yolculuğumda beni daha güçlü kılmaya devam ediyor. AYŞEGÜL OLTULU Kıdemli Grup Müdürü - Procter & Gamble
Erdem Bey'in koçluğu, sadece benim değil yakın iş ve özel çevrem için de müthiş sonuçlar doğuran, çok keyifli bir yolculuktu. Kendisiyle yaptığımız koçluk seanslarımızda, daima aydınlatıcı düşünceler ortaya çıktı ve her seferinde duygusal zekamın geliştiğini hissettim. Hayatın bir ritmi var, ama doğru ritmi yakalamama ve sürdürmeme yardımcı olan Erdem Bey'e her zaman müteşekkir olacağım.
Erdem Bey'in koçluğu, sadece benim değil yakın iş ve özel çevrem için de müthiş sonuçlar doğuran, çok keyifli bir yolculuktu. Kendisiyle yaptığımız koçluk seanslarımızda, daima aydınlatıcı düşünceler ortaya çıktı ve her seferinde duygusal zekamın geliştiğini hissettim. Hayatın bir ritmi var, ama doğru ritmi yakalamama ve sürdürmeme yardımcı olan Erdem Bey'e her zaman müteşekkir olacağım. OKAN DEMİRKAN Ortak – Kolcuoğlu Demirkan Hukuk Bürosu
BENİ ANLATTILAR
E-BÜLTEN Eğitimlerimden, yeni yazılarımdan, çalışmalarımdan haberdar olmak için E-Bültenime kayıt olun...