Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Konuşmacı

Konuşmacı

ANASAYFA Konuşmacı
“Benim bir derdim var: İnsanların olumlu değişimine katkıda bulunmak. Hedeflerine ulaşmaları için onlara fener olmak. Bunun için tutku ile konuşuyorum.”
“Benim bir derdim var: İnsanların olumlu değişimine katkıda bulunmak. Hedeflerine ulaşmaları için onlara fener olmak. Bunun için tutku ile konuşuyorum.” Kendimi bildiğim günden bu yana önce ailem sonra ilkokul öğretmenim, daha sonraki yıllarda edebiyat öğretmenim konuşma konusunda beni hep yüreklendirdi. İlkokul yıllarında sunuculuk, münazara takımı liderliği ile başlayan konuşmacı yolculuğum ortaokul-lise-üniversite ve iş yaşamı içerisinde de hep devam etti.
Dinleyenlerin farkındalığını artırarak “Duygularına” dokunuyorum.
Dinleyenlerin farkındalığını artırarak “Duygularına” dokunuyorum. Değişim işte tam da burada başlıyor. Ne zaman bir konuşma yapmak üzere yerimi alsam, dinleyenlerin hayatlarına dokunabilmek için bir şansım olduğunu düşünüp bunu en iyi şekilde değerlendirmek için tüm gücümü kullanırım. Pozitif enerji, konuşmalarımdaki en büyük kaynağım. Biliyorum ki, enerjimle dinleyenlere anlatacaklarımı daha etkili bir duygu ile aktarır, dinleyenlerin duygularına dokunabilirim. Çünkü duyguların konuştuğu yerde, birbirimizi daha iyi anlarız. Bu sayede farkındalık kazanmalarını sağlar, onları harekete geçirebilirim.
Davet KONUŞMACI DAVETİ İÇİN...
Konuşurken farklı uzmanlıkları harmanlıyorum. Alt çizgi Gerçek yaşanmışlıklardan örnekler vermeyi severim. Konuşmamı dinleyenler içerikte kendisine dair bir parça bulur ve daha dikkatle, daha merakla dinlerler. Burada doğaçlama tiyatro ile desteklediğim ses tonum ve üslubumdan da faydalanıyorum. Mikro ifadeler ve beden dili uzmanı olarak salonun benimle birlikteliğinin nabzını tutarım. Profesyonel koçluk ve eğitmenlik birikimim konuşma yolculuğuma farklı bir derinlik katıyor.
Konuşurken farklı uzmanlıkları harmanlıyorum.
25 yıldan fazla zamandır dans eden biri olarak dans edercesine konuşmayı seviyorum. Dinleyicilerimin motivasyonunu yükseltmeye ve ilham almış olarak, farkındalıkla ayrılmalarını sağlamaya odaklanıyorum.

Samimiyetle konuşurum. Çünkü samimiyet, dinleyenlerle aramda güveni inşa eder, benim için çok kıymetli bir erdemdir. Gerçek “beni” ve “yaşanmışlıkları” paylaşıyorum. Bazen ufak bir kıvılcım tüm değişimi tetikler. Güven duygusu motivasyonu ve dinleyicide kalanı önemli ölçüde arttıran kıymetli bir duygu ve değerdir.
Konuşmacılığım Hakkında Yorumlar... Alt çizgi
"Networking için Duygusal Zeka” adlı konuşması ile JCI İstanbul Business Social Networking konuşmaları kapsamında Erdem Bey'in gerçekleştirdiği konuşması çok etkileyici idi. Bütün salon bir anda durdu ve odaklı bir şekilde kendisini dinledi. Konuşma sonunda hepimizin motivasyonu yükselmiş ve harekete geçmek üzere hazırdık. Çok teşekkür ederiz.
"Networking için Duygusal Zeka” adlı konuşması ile JCI İstanbul Business Social Networking konuşmaları kapsamında Erdem Bey'in gerçekleştirdiği konuşması çok etkileyici idi. Bütün salon bir anda durdu ve odaklı bir şekilde kendisini dinledi. Konuşma sonunda hepimizin motivasyonu yükselmiş ve harekete geçmek üzere hazırdık. Çok teşekkür ederiz. FUNDA SİLER CI İstanbul (Genç Liderler Ve Girişimciler Derneği) Başkanı
Erdem Ercan'ın kurumsal ve kişisel dönüşüm programları ile daha mutlu insanlar ve daha etkili sistemler oluşturulmasına katkıda bulunduğuna inanıyorum ve bizzat şahit oldum. Öğrencilerimin, Erdem Bey ile geçirdikleri vakitten sonra daha mutlu, enerjik ve özgüvenli birer birey olma yolunda ilerlediklerini gözlemledim. Bu gelişimde Erdem Bey'in akılcı, sakin, derinlikli ve incelik içeren yöntemlerinin katkısının çok büyük olduğunu düşünüyorum.
Erdem Ercan'ın kurumsal ve kişisel dönüşüm programları ile daha mutlu insanlar ve daha etkili sistemler oluşturulmasına katkıda bulunduğuna inanıyorum ve bizzat şahit oldum. Öğrencilerimin, Erdem Bey ile geçirdikleri vakitten sonra daha mutlu, enerjik ve özgüvenli birer birey olma yolunda ilerlediklerini gözlemledim. Bu gelişimde Erdem Bey'in akılcı, sakin, derinlikli ve incelik içeren yöntemlerinin katkısının çok büyük olduğunu düşünüyorum. DOÇ.DR. MURAT GÜREŞÇİ Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanlığı Öğretim Üyesi
BENİ ANLATTILAR
Değişime Liderlik Etmek
Değişime Liderlik Etmek Duygu ve düşüncelerinizi kendiniz ve çevreniz adına en iyi sonuçları üretmek için ne kadar doğru harmanlıyorsunuz?
Değişim üzerine yaşanmış, etkileyici hikayeler… Dünyanın değişimini kabul ediyoruz da bazen arkadaşlarımızın, çevremizdekilerin, çalıştığımız şirketin, ailemizin hatta kendimizin değişimini görmüyor, kabul etmiyor, hatta istemiyoruz. Bazen değiştirmek isteyip nasıl değiştireceğimizi bilemediğimiz de oluyor! Duygusal zeka ile değişimi, değişimin kaçınılmaz olmasını beklemeden nasıl yönetebileceğinizi anlatıyorum.
İletişimde Duvarları Yıkmak
İletişimde Duvarları Yıkmak İletişim, kısaca anlamak ve anlaşılmak iş dünyasında her zaman en önemli konulardan biri olmuştur. Süreçlerin etkin ve verimli yürütebilmesinde, kişiler arasında ve takımlar için de uyum ve iş birliğinin gerçekleşmesinde temel faktörlerin başında gelir. Olumlu şirket iklimi oluşmasında iletişim çok önemli rol oynar. Liderlerin etkin iletişim yetkinlikleri kendi performansları ve şirketlerinin başarısında çok önemli bir yer alır. Çağımızın en çok gelişime açık yetkinliği olan iletişimimizi güçlendirerek daha mutlu ve sürdürülebilir ilişkiler kurmanın önemini farklı bir bakış açısından anlatıyorum.
En İyi Dostlarım: Umut ve Yılmaz
En İyi Dostlarım: Umut ve Yılmaz Yılmazlık ve umutlu olmak hayatımızda fark yaratır. Başarı ve hedeflerimize ulaşmak için iki önemli yetkinliktir. Umut ile yola çıkmak ve yılmazlıkla devam etmek için hazırlığınızı nasıl yapabilirsiniz? Son zamanların en çok dikkat çeken iki konusu… Umudu bir de “en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımızdır.” diyen Nazım Hikmet'ten, yılmazlığı "Engeller beni ezemez. Kendisini yıldıza şartlamış bir adam fikrini değiştirmez." diyen Leonardo Da Vinci'den ilham alarak anlatıyorum.
Duygularla Akıllı Olmanın<br>8 Anahtarı
Duygularla Akıllı Olmanın
8 Anahtarı
Duygu ve düşüncelerinizi kendiniz ve çevreniz adına en iyi sonuçları üretmek için ne kadar doğru harmanlıyorsunuz? Duygularınızla akıllı olduğunuzda mutlu ve üretken bir hayat mümkün. Duygularımızla akıllı olmaya ışık tutacak 8 anahtarı; gerçek hikayeler ve örnekler ile anlatıyorum.
İyimserliği Deneyimlemek Yaşamınıza Ne Katar?
İyimserliği Deneyimlemek Yaşamınıza Ne Katar? Duygusal Zeka’nın 8 yetkinliği arasındaki “İyimserliği Deneyimlemek” yaşam yolculuğumuzda başarılı olmak için çok önemli bir yetkinlik olarak öne çıkıyor. Kendimiz bu önemli konuyla ilgili neler yapabiliriz? Mutlu ve başarılı bir hayat yaşamak için iyimser olabilmek bizlere neler katar? Bu soruların cevaplarını gerçek örneklerle bu konuşmamda anlatıyorum.
Tutkuyla Başla, Mutlulukla Bitir!
Tutkuyla Başla, Mutlulukla Bitir! Başarının ve mutluluğun formülü olarak gösterilen tutku nedir, ne değildir? Peki, tutkularımızı nasıl daha başarılı ve mutlu olmak için kullanabiliriz? Aziz Sancar'a Nobel Ödülünü, Pele'ye “Siyah İnci”, Ajda Pekkan'a “Süperstar” lakabını, Steven Spielberg'e onlarca Oscar Ödülünü verdiren… Yolumuzda yılmaksızın yürümemize neden olan… Önümüze çıkan zorluklarla baş etmemizi sağlayan: Tutku… Ben de tutkuyla anlatıyorum!
Tango Seni Anlatsın:<br>Nasıl Bir Lidersin?
Tango Seni Anlatsın:
Nasıl Bir Lidersin?
Kendi kendinize sorduğunuzda cevabı zor bir soru: Nasıl bir liderim? Kendinizi ve liderliğinizi Tango aynasında göreceğiniz benzersiz bir deneyim. Tango ve Liderlik arasındaki bağlantıyı, Tango' nun Liderliğe katkısını farklı bir bakış açısıyla paylaştığım konuşmamda siz de hiç bilmediğiniz yönlerinizi öğrenerek, dansın liderliğinize ne tür katkılar sağlayabileceğini keşfettiğiniz bir deneyimi anlatıyorum.
Ağzından Çıkanı,<br>Yüzün Duyuyor Mu?
Ağzından Çıkanı,
Yüzün Duyuyor Mu?
Ağzımızdan ne çıkıyor, mimiklerimiz ve beden dilimiz ne diyor? Kendimizi kandırabiliriz ama mimiklerimizi ve beden dilimizi asla! Güvenilirlik ve tutarlılık konunun özü… Mimik ve beden dilimizin söyledikleri. Çevrenizdeki insanların duygularını okuyabilme bilgisi size ne kazandırır? Gizlenmeye çalışılan duyguların kaçamadığı noktaların vücudumuzda nerede olduğunu bilmek ister misiniz? İş ve özel hayatınızda iletişim kalitenizi arttırmak için “ne söylediğiniz” değil “nasıl söylediğiniz”in önemini biliyor musunuz? Bu cevapları bulacağınız, sıkça faydalanacağınız pek çok bilgiyi anlatıyorum.
E-BÜLTEN Eğitimlerimden, yeni yazılarımdan, çalışmalarımdan haberdar olmak için E-Bültenime kayıt olun...